Slutstiling 2008

Slutstilling 2007

Slutstilling 2006

Slutstilling 2005

Slutstilling 2004

Slutstilling 2003

Slutstilling 2002

Slutstilling 2001

Slutstilling 2000

Slutstilling 1999

Slutstilling 2017

Slutstilling 2016

Slutstilling 2015

Slutstilling 2014

Slutstilling 2013

Slutstilling 2012

 Slutstilling 2011

 Slutstilling 2010

 Slutstilling 2009

 

 

 

 

7-mands Fodboldturnering forår-2019

 

Slutstillingen foråret 2019 (PDF)

  07-07-2019

 

Pulje 1

Korallen Bold Klub

HH-Installation

DRFB

Samba Eliten

Redmark

Målfabrikken IF

Intellysoft

Tiki-tak

2½ NFI

FC Danielsen

Akademikernes

A-Kasse

Hair 4 U

 

Point

 

Nr.

Korallen Bold Klub

X

3-1

1-5

1-0

1-3

5-1

3-0

3-0

5-3

6-2

0-2

4-0

24

3

HH-Installation

1-3

X

0-3

0-3

0-1

6-1

3-1

24-0

5-2

8-0

1-1

4-6

16

6

DRFB

5-1

3-0

X

3-0

0-0

3-1

9-0

13-0

7-2

17-2

3-9

4-2

28

1

Samba Eliten

0-1

3-0

0-3

X

4-2

3-0

3-0

10-2

5-3

5-4

0-1

1-0

24

4

Redmark

3-1

1-0

0-0

2-4

X

3-1

4-1

17-1

2-2

3-0

1-6

5-2

23

5

Målfabrikken IF

1-5

1-6

1-3

0-3

1-3

X

2-5

6-4

2-1

2-1

1-5

6-2

12

8

Intellysoft

0-3

1-3

0-9

0-3

1-4

5-2

X

7-1

3-0

5-1

0-2

1-0

15

7

Tiki-taka by

DNV GL

0-3

0-24

0-13

2-10

1-17

4-6

1-7

X

0-3

3-4

0-16

3-8

0

12

2½ NFI

3-5

2-5

2-7

3-5

2-2

1-2

0-3

3-0

X

18-0

2-2

7-3

11

9

FC Danielsen

2-6

0-8

2-17

4-5

0-3

1-2

1-5

4-3

0-18

X

3-3

2-3

4

11

Akademikernes

A-Kasse

2-0

1-1

9-3

1-0

6-1

5-1

2-0

16-0

2-2

3-3

X

4-1

27

2

Hair 4 U

0-4

6-4

2-4

0-1

2-5

2-6

0-1

8-3

3-7

3-2

1-4

X

9

10

 

 

 

Pulje 2

Berlusconi Hansen

RR Riven

FC Åben Modus

Købenavn

B70

FC Skraldebilen

RIF

Zahle Zebras

FC Brygge

KDUnited F.C.

FC SIV

NNIT C.F.

Lokomotiv 8000

 

Point

 

Nr.

Berlusconi Hansen

X

8-0

7-0

5-3

16-3

3-0

4-2

7-0

2-4

4-0

5-1

6-0

30

1

RR Riven

0-8

X

3-0

2-3

2-6

2-1

0-3

2-8

2-5

4-3

2-4

4-2

12

8

FC Åben Modus København

0-7

0-3

X

2-3

1-6

1-6

1-3

2-2

3-7

3-4

0-3

1-2

1

12

B70

3-5

3-2

3-2

X

2-2

6-1

8-0

2-0

6-2

6-1

3-0

6-1

28

2

FC Skraldebilen

3-16

6-2

6-1

2-2

X

3-1

0-8

1-2

5-2

4-1

2-2

3-0

20

3

RIF

0-3

1-2

6-1

1-6

1-3

X

0-7

2-3

6-1

5-5

0-3

0-1

7

11

Zahle Zebras

2-4

3-0

3-1

0-8

8-0

7-0

X

1-3

1-4

5-3

2-2

3-0

19

5

FC Brygge

0-7

8-2

2-2

0-2

2-1

3-2

3-1

X

3-4

3-3

0-4

4-0

17

7

KDUnited F.C.

4-2

5-2

7-3

2-6

2-5

1-6

4-1

4-3

X

3-3

4-2

1-2

19

4

FC SIV

0-4

3-4

4-3

1-6

1-4

5-5

3-5

3-3

3-3

X

4-4

5-1

10

9

NNIT C.F.

1-5

4-2

3-0

0-3

2-2

3-0

2-2

4-0

2-4

4-4

X

3-0

18

6

Lokomotiv 8000

0-6

2-4

2-1

1-6

0-3

1-0

0-3

0-4

2-1

1-5

0-3

X

9

10

 

 

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

Københavns Firma Sport.

 

 

Her er vores 12 finale deltager.

Kampbane i Valby Idrætspark kunstbane nr. 45

MVH. Allan Københavns Firma Sport

 

Onsdag d. 24-10 kl. 17.30, Nr. 3 A. pulje 1 Viborg FF Support Kbh. (Grøn/hvid) – Nr. 3 A. pulje 2 FC-Siv (Orange) res. 1-4

Onsdag d. 24-10 kl. 18.45, Nr. 2 A. pulje 1 Klopps & Robbers (Rød) – Nr. 2 A. pulje 2 Lokomotiv 8000 (Grøn) res. 5-1

Onsdag d. 24-10 kl. 20.00, Vinder A. pulje 1 Samsøe & Samsøe FC (Sort) – Vinder A. pulje 2 Kynde All-stars (Sort) res. 2-2 (3-5 på straffe)

 

Torsdag d. 25-10 kl. 17.30, Nr. 3 B. pulje 1 Alm Brand Forsikring (Blå) – Nr. 3 B. pulje 2 Zahle Zebras (Sort/hvid) res. 6-4

Torsdag d. 25-10 kl. 18.45, Nr. 2 B. pulje 1 Målfabrikken IF (Gul/sort) – Nr. 2 B. pulje 2 KDUnited F.C. (Navyblå) res. 2-7

Torsdag d. 25-10 kl. 20.00, Vinder B. pulje 1 Johnny Bravo´s Disciple (Hvid/rød) – Vinder B. pulje 2 Samba Eliten (Rød) res. 3-6

 

 

 

7-mands fodboldturnering efteråret 2018.

 

Info: Fc Amager i B rækken pulje. 1 er udgået.

Europæiske ERV i A rækken pulje. 1 er udgået.

Circle Cph i B rækken pulje. 1 er udgået.

Stranden i B rækken pulje. 2 er udgået.

Samba Eliten er sat ind i b rækken i pulje. 2, spilleprogrammet er opdateret d.07-08-2018.

Bolddrengene har byttet plads med Lokomotiv 8000 i A rækken da der var fejl i slutstillingen.

 

Førstnævnte hold skal stille med kampbold, holdkort og overtræksveste, hvis kampblusernes farve er ens.

Hjemmeholdet skal altid huske et holdkort som de og modstanderen skal udfylde inden kampstart, efter kampen skal  dommeren skrive slutresultatet samt underskrive det.

Vinderholdet skal altid sende en sms til Allan på 23 35 28 31 med kampresultatet efter kampen. Ved uafgjort er det førstnævnte holds opgave.

 

 

 

Slutstillingen. 10-10.18

 

A: rækken p-1

RIF

Korallen Bold Klub

HH-Installation

Samsøe & Samsøe FC

Taastrup

Viborg FF Support Kbh

Klopps & Robbers

Europæiske ERV

Point

+mål-

Nr.

RIF

X

1-1

2-4

0-3

0-5

1-3

0-3

3-0

4

7-19

7

Korallen Bold Klub

1-1

X

0-1

1-4

4-3

0-2

1-4

3-0

7

10-15

6

HH-Installation

4-2

1-0

X

4-4

3-2

1-6

1-4

3-0

13

17-18

4

Samsøe & Samsøe FC

3-0

4-1

4-4

X

9-1

1-1

5-4

3-0

17

29-11

1

Taastrup

5-0

3-4

2-3

1-9

X

3-2

1-3

3-0

9

18-21

5

Viborg FF Support Kbh

3-1

2-0

6-1

1-1

2-3

X

1-1

3-0

14

18-7

3

Klopps & Robbers

3-0

4-1

4-1

4-5

3-1

1-1

X

3-0

16

22-9

2

Europæiske ERV

0-3

0-3

0-3

0-3

0-3

0-3

0-3

X

0

0-21

Udgået

 

A: rækken p-2

FC AMCS

Akademikernes A-kasse

Fc Brygge

Kynde All-stars

DRFB

FC Åben Modus København

FC-Siv

Lokomotiv 8000

Point

+mål-

Nr.

FC AMCS

X

4-2

3-4

1-2

0-3

3-6

1-2

0-3

3

12-22

8

Akademikernes A-kasse

2-4

X

1-0

8-4

8-4

0-3

1-3

3-0

12

25-18

4

Fc Brygge

4-3

0-1

X

3-0

4-1

5-6

2-3

0-1

9

18-15

6

Kynde All-stars

2-1

4-8

0-3

X

7-3

3-2

3-2

7-0

15

26-19

1

DRFB

3-0

4-8

1-4

3-7

X

6-3

3-0

1-4

9

21-26

7

FC Åben Modus København

6-3

3-0

6-5

2-3

3-6

X

0-5

3-3

10

23-19

5

FC-Siv

2-1

3-1

3-2

2-3

0-3

5-0

X

1-2

12

16-12

3

Lokomotiv 8000

3-0

0-3

1-0

0-7

4-1

3-3

2-1

X

13

13-15

2

 

A: rækken p-2. Akademikernes A-kasse: Nr. 4 på grund af et afbud. (Samt tabte i indbyrdes kamp.)

A: rækken p-2. DRFB: Nr. 7 på grund af tabt i indbyrdes kamp.

 

B: rækken p-1

Old´n boys

Alm Brand Forsikring

2 ½ NFI

Målfabrikken IF

Johnny Bravo´s Disciple

Redmark

FC Amager

Circle Cph

Point

+mål-

Nr.

Old´n boys

X

3-0

0-8

1-2

1-6

5-1

3-0

3-0

12

16-17

4

Alm Brand Forsikring

0-3

X

4-2

3-3

5-9

9-0

3-0

3-0

13

27-17

3

2 ½ NFI

8-0

2-4

X

0-3

0-3

3-0

3-0

3-0

12

19-10

5

Målfabrikken IF

2-1

3-3

3-0

X

3-4

5-3

3-0

3-0

16

22-11

2

Johnny Bravo´s Disciple

6-1

9-5

3-0

4-3

X

3-3

3-0

3-0

19

31-12

1

Redmark

1-5

0-9

0-3

3-5

3-3

X

3-0

3-0

7

13-25

6

FC Amager

0-3

0-3

0-3

0-3

0-3

0-3

X

X-X

0

0-18

Udgået

Circle Cph

0-3

0-3

0-3

0-3

0-3

0-3

X-X

X

0

0-18

Udgået

 

B: rækken p-1. 2 ½ NFI: Nr. 5 på grund af et afbud.

 

B: rækken p-2

FC Skraldebilen

KDUnited F.C.

FC Gungehus

Zahle Zebras

Bolddrengene

Agiri GF

Samba Eliten

Stranden

Point

+mål-

Nr.

FC Skraldebilen

X

0-1

0-3

0-3

4-3

4-2

1-3

3-0

9

12-15

5

KDUnited F.C.

1-0

X

7-1

3-0

6-1

8-1

0-4

3-0

18

28-7

2

FC Gungehus

3-0

1-7

X

1-6

1-1

1-1

1-8

3-0

8

11-23

6

Zahle Zebras

3-0

0-3

6-1

X

0-3

5-2

2-5

3-0

12

19-14

3

Bolddrengene

3-4

1-6

1-1

3-0

X

8-1

1-3

3-0

10

20-15

4

Agiri GF

2-4

1-8

1-1

2-5

1-8

X

1-6

3-0

4

11-28

7

Samba Eliten

3-1

4-0

8-1

5-2

3-1

6-1

X

3-0

21

32-6

1

Stranden

0-3

0-3

0-3

0-3

0-3

0-3

0-3

X

0

0-21

Udgået

 

 

 

Ved pointlighed afgøres placeringen på følgende måde.

1. Færrest udeblivelser / afbud.

2. Opnåede point i indbyrdes kamp.

3. Målforskel i indbyrdes kamp

4. Flest scorede mål i indbyrdes kampe.

5. Målforskel for samtlige kampe.

6. Flest scorede mål, for samtlige kampe.

7. Flest vundne kampe.

8. Lodtrækning

 

 

 

Finalekampe.

Efteråret i 7-mands fodboldturnering.

7-mands fodbold 2017

 

 

Fotos af finale holdene.

 

KFS slutstilling for efteråret 2017

 

 

Finalekamp med de 2 vinder hold fra A rækkerne.

Samsee SamseeKynde All-stars.

Res 5-5 efter straffe 8-9

 

Finalekamp med de 2 vinder hold fra B rækkerne.

HH-installation – Beach Boys.

Res 2-2 efter straffe 4-6

 

Finalekamp med nr. 2 fra A rækkerne.

Johnny Bravos 3.0 – FC Åben Modus.

Res 1-4

 

Finalekamp med nr. 2 fra B rækkerne.

Europæiske ERV –  Unknown FC.

Res 2-4

 

Finalekamp med nr. 3 fra A rækkerne.

Akademikernes A-Kasse –  KDUnited F.C.

Res 2-0

 

Finalekamp med nr. 3 fra B rækkerne.

2½ NFI –  Bolddrengene.

Res 1-4

 

I år 2017 fik nr. 1, 2 og 3 fra de 4 rækker lov til at mødes i en finalekamp i efteråret.

Og der var mange tætte kampe som skulle afgøres på straffespark.

Alle kampene blev afviklet i god ro og orden uden gule og røde kort.

 

Slutstillingen foråret 2017 PDF.

 

 

 

 

7-mands fodboldturnering

Efteråret - 2016.

Finalekamp med de to hold fra A rækkerne.

Samsee Samsee KDUnited F.C

11 – 2

Finalekamp med de to hold fra B rækkerne.

Europæiske ERVKorallen Boldklub

3 – 2

 

I Finalekamp i B-rækken stod holdene godt til hinanden. I første halvleg førte Europæiske ERV med 1-0, men efter pausen

kom Korallen Boldklub stærkt igen med to hurtige scoringer til 2-1, så vågende Europæiske ERV op og pressede på nu var det dem som fik lavet to hurtige scoringer til 3-2. I de sidste 10 minutter pressede Korallen Boldklub på for en udligning men Europæiske ERV holdt stand.

I A finalen mødtes Samsee Samsee og KDUnited F.C. I denne kamp blev der ingen spænding om resultatet der var Samsee Samsee for stærke. Der var ikke gået mere end 5 minutter før de bragte sig på 1-0. Kort efter lavede en spiller fra KDUnited F.C et klodset straffespark og fik et gult kort. På nævnte straffespark scorede Samsee Samsee sikkert til 2-0. I den tid KDUnited F.C var i undertal fik Samsee Samsee lavet et par mål mere. Kampen sluttede med en sejr til Samsee Samsee på 11-2. KDUnited F.C kæmpede i hele kampen og fik også lavet 2 mål, men Samsee Samsee var for stærke. De har gået forår og efterår igennem som ubesejrede.

Det var dejligt at se, at der var fairplay fra alle 4 hold i de to kampe.

 

Førstnævnte hold i spilleprogrammet, skal sørge for: Kampbold og overtræksveste, hvis kampblusernes farve er ens.

Husk at dommeren skal skrive slutresultatet, og underskrive holdkortet efter kampen, holdkortet skal opbevares i hele efteråret til og med uge 46.

I tilfælde af at Københavns Firma Sport´ s fodbold udvalg, ønsker et bestemt holdkort tilsendt.

OBS: Alt som står på tavlen på spillestedet skal respekteres, ellers bliver man bortvist fra anlægget.

I år skal man selv tænde for lyset, personalet er sparet væk. Se mere her. Foto_1

 

Alle deltagere rådes til at have sin fritidsulykkesforsikring i orden hvis uheldet skulle være ude.

 

 

 

7-mands fodboldturnering

Efteråret - 2015.

 

Finalekamp med de to hold fra A rækkerne.
 DRFB – Lokomotiv 8000

                              5 – 3

Finalekamp med de to hold fra B rækkerne.

         Johnny Bravo´ s Disciple – FC Amager

           1 - 1
5 – 6 (I straffesparks konkurrence efter 8 spark.)

 

To velspillede finalekampe hvor holdene stod godt til hinanden. I B-rækken scorede FC Amager 10 minut før tid til 1-1, og de to hold skulle nu ud i en straffesparkskonkurrence. Hvor det var FC Amager som til sidst vandt med 6-5 over Johnny Bravo´ s Disciple.

I A-rækken kom Lokomotiv 8000 foran med 3-1 i første halvleg, men i starten af anden halvleg fik DRFB scoret 3 hurtige mål inden for de første 10 minutter selvom de var en mand i undertal i starten af anden halvleg, kampen endte med 5-3 til DRFB.

Det var dejligt at se, at der var fairplay fra alle 4 hold i de to kampe.

 

 

 

 

7-mands fodboldturnering

Efteråret - 2014.

 

Finalekamp med de to hold fra A rækkerne.
 Korallen Bold Klub Scandi Mexico
1 – 2

Finalekamp med de to hold fra B rækkerne.
Mexi bar –  Stranden

2 - 2
4 – 5 (I straffesparks konkurrence)

 

 

 

 

 

7-mands fodboldturnering

Efteråret - 2013.

 

Finalekamp med de to hold fra A rækkerne.

Lektor og Klatten Unisport A/S / Unisport F.C.

4 - 2 

Finalekamp med de to hold fra B rækkerne.

Lokomotivo FC- Brygge

 3 - 2

 

 

 

 

 

7-mands fodboldturnering

Efteråret - 2012.

 

Finalekamp med de to hold fra A rækkerne.
 Pro-Safe – Hay IF
3 - 4

Finalekamp med de to hold fra B rækkerne.
DeNådesløse FC –  BAES Danmark
1 - 9