Københavns Firma Sport´ s Fodbold.


 

 

Indendørs fodbold turnering, som løber over 4 runder.

 

Spilledatoer og sted Sundby Idrætspark.

Søndag. 17. november 2019

Søndag. 01. december 2019

Søndag. 12. januar 2020

Søndag. 02. februar 2020

Opdateret 04 -12-2019

  Spilleprogram.

 

 

Søndag 01 / 12 – 2019
Spillested: Sundby Idrætspark Englandsvej 61, 2300 KBH. S

 

 

 

Kamp.

Tid.

Pulje 1

 

Res.

1

12.00

Redmark

Skraldebilen (udgået efter afbud)

3-0

2

12.10

Young Professionals (udgået efter afbud)

Zahle Zebras

0-3

3

12.20

Intellysoft

Redmark

0-1

0-2

4

12.30

Skraldebilen

Young Professionals

x-x

5

12.40

Zahle Zebras

Intellysoft

6-1

10-0

6

12.50

Redmark

Young Professionals

3-0

7

13.00

Intellysoft

Skraldebilen

3-0

8

13.10

Zahle Zebras

Redmark

2-1

8-3

9

13.20

Young Professionals

Intellysoft

0-3

10

13.30

Skraldebilen

Zahle Zebras

0-3

 

 

 

Kamp.

Tid.

Pulje 2

 

Res.

11

13.50

Fc-siv (udgået efter afbud)

Akademikernes A-kasse.

0-3

12

14.00

Taastrup

Hair 4U

5-2

4-2

13

14.10

2 ½ NFI (udgået efter afbud)

Fc-siv

0-3

14

14.20

Akademikernes A-kasse.

Taastrup

4-5

8-0

15

14.30

Hair 4U

2 ½ NFI

3-0

16

14.40

Fc-siv

Taastrup

0-3

17

14.50

2 ½ NFI

Akademikernes A-kasse.

0-3

18

15.00

Hair 4U

Fc-siv

3-0

19

15.10

Taastrup

2 ½ NFI

3-0

20

15.20

Akademikernes A-kasse.

Hair 4U

7-3

7-0

 

 

 

Søndag 17 / 11 – 2019
Spillested: Sundby Idrætspark Englandsvej 61, 2300 KBH. S

 

 

 

Kamp.

Tid.

Pulje 1

 

Res.

1

12.00

Skraldebilen

Redmark

3-1

2

12.10

Zahle Zebras

Young Professionals

4-2

3

12.20

Redmark

Intellysoft

3-2

4

12.30

Young Professionals

Skraldebilen

3-4

5

12.40

Intellysoft

Zahle Zebras

2-3

6

12.50

Young Professionals

Redmark

3-3

7

13.00

Skraldebilen

Intellysoft

6-2

8

13.10

Redmark

Zahle Zebras

2-0

9

13.20

Intellysoft

Young Professionals

4-4

10

13.30

Zahle Zebras

Skraldebilen

1-1

 

 

 

 

Kamp.

Tid.

Pulje 2

 

Res.

11

13.50

Akademikernes A-kasse.

Fc-siv

2-4

12

14.00

Hair 4U

Taastrup

3-1

13

14.10

Fc-siv

2 ½ NFI

1-5

14

14.20

Taastrup

Akademikernes A-kasse.

3-3

15

14.30

2 ½ NFI

Hair 4U

3-4

16

14.40

Taastrup

Fc-siv

8-3

17

14.50

Akademikernes A-kasse.

2 ½ NFI

4-2

18

15.00

Fc-siv

Hair 4U

3-2

19

15.10

2 ½ NFI

Taastrup

5-3

20

15.20

Hair 4U

Akademikernes A-kasse.

1-6

 

7 mands fodbolden.

Slutstillingen efteråret 2019.

 

A: Række P-1

POINT

PLACERING

Berlusconi Hansen

27

1

DRFB

22

2

Akademikernes A-kasse

19

3

HH-Installation

14

4

Korallen Bold Klub

6

5

Young Professionals

0

6

 

B: Række P-1

POINT

PLACERING

Intellysoft

28

1

Hair 4 U

21

2

2 1/2 NFI

16

3

Målfabrikken IF

12

4

FC Danielsen

9

5

Tiki-taka by DNV GL

3

6

 

A: Række P-2

POINT

PLACERING

Taastrup

22

1

Samba Eliten

20

2

FC Skraldebilen

13

3

B70

11

4

Zahle Zebras

10

5

KDUnited F.C

             10 (2 afbud)

6

 

B: Række P-2

POINT

PLACERING

FC Brygge  

24

1

Lokomotiv 8000

16

2

RR Riven

14

3

FC SIV

12

4

RIF

10

5

FC Åben Modus København

6

6

 

7-mands fodbold 2019

Spilleprogram.

Holdkort.

 

Mandag & Onsdag.

Mandag & Onsdag.

A: Rækken pulje. 1

B: Rækken pulje. 1

Korallen Bold Klub

Orange

Intellysoft

Hvid

HH-Installation

Mørkerød

Tiki-taka by DNV GL

Hvid/blå

DRFB

Hvid/blå

2 1/2 NFI

Rød

Redmark (Udgået)

Hvid

FC Danielsen

Mørkeblå

Akademikernes A-kasse

Mørkeblå

Målfabrikken IF

Gul/sort

Berlusconi Hansen

Hvid

Hair 4 U

Gul

Young Professionals

? på vej

Tirsdag & Torsdag.

Tirsdag & Torsdag.

A: Rækken pulje. 2

B: Rækken pulje. 2

Zahle Zebras

Hvid/sort

FC Brygge  

Mørkeblå

NNIT  C.F. (udgået)

Mørkerød/Bordeaux

FC SIV

Orange

KDUnited F.C

Rød

Lokomotiv 8000

Grøn

B70

Rød

RR Riven

Sort

FC Skraldebilen

Lyserød

FC Åben Modus København

Mørkeblå

Samba Eliten

Rød

RIF

Grøn

Taastrup

Orange

 

Alle deltagere rådes til at have sin fritidsulykkesforsikring i orden hvis uheldet skulle være ude.

 

Kamp.

DATO.

Dag

Kl.

A: Rækken pulje 1.

Efteråret 2019

Res.

1

12/8

Man

18.00

Berlusconi Hansen

HH-Installation

5-2

2

12/8

Man

19.00

DRFB

Young Professionals

3-0

3

12/8

Man

20.00

Korallen Bold Klub

Akademikernes A-Kasse

1-5

 

 

 

 

 

 

 

4

21/8

Ons

18.00

HH-Installation

Akademikernes A-Kasse

2-2

5

21/8

Ons

19.00

Young Professionals

Berlusconi Hansen

0-3

6

21/8

Ons

20.00

DRFB

Korallen Bold Klub

4-0

 

 

 

 

 

 

 

7

26/8

Man

18.00

Berlusconi Hansen

Akademikernes A-Kasse    (afbud 25-08)

3-0

8

26/8

Man

19.00

Young Professionals

Korallen Bold Klub

0-3

9

26/8

Man

20.00

DRFB

HH-Installation

3-3

 

 

 

 

 

 

 

10

04/9

Ons

18.00

HH-Installation

Young Professionals

9-1

11

04/9

Ons

19.00

Korallen Bold Klub

Berlusconi Hansen

0-7

12

04/9

Ons

20.00

Akademikernes A-Kasse

DRFB

3-2

 

 

 

 

 

 

 

13

09/9

Man

18.00

Akademikernes A-Kasse

Young Professionals

12-1

14

09/9

Man

19.00

Korallen Bold Klub

HH-Installation

2-4

15

09/9

Man

20.00

Berlusconi Hansen

DRFB

3-2

 

 

 

 

 

 

 

16

18/9

Ons

18.00

HH-Installation

Berlusconi Hansen

0-10

17

18/9

Ons

19.00

Young Professionals

DRFB

1-10

18

18/9

Ons

20.00

Akademikernes A-Kasse

Korallen Bold Klub

6-2

 

 

 

 

 

 

 

19

23/9

Man

18.00

Akademikernes A-Kasse

HH-Installation

3-2

20

23/9

Man

19.00

Berlusconi Hansen

Young Professionals

15-2

21

23/9

Man

20.00

Korallen Bold Klub (afbud d. 23/9)

DRFB

0-3

 

 

 

 

 

 

 

22

02/10

Ons

18.00

Akademikernes A-Kasse

Berlusconi Hansen

2-9

23

02/10

Ons

19.00

Korallen Bold Klub

Young Professionals

2-0

24

02/10

Ons

20.00

HH-Installation

DRFB

3-4

 

 

 

 

 

 

 

25

07/10

Man

18.00

Young Professionals

HH-Installation

3-4

26

07/10

Man

19.00

Berlusconi Hansen

Korallen Bold Klub

7-2

27

07/10

Man

20.00

DRFB

Akademikernes A-Kasse

8-6

 

 

 

 

 

 

 

28

23/10

Ons

18.00

Young Professionals

Akademikernes A-Kasse

0-7

29

23/10

Ons

19.00

HH-Installation

Korallen Bold Klub

3-1

30

23/10

Ons

20.00

DRFB

Berlusconi Hansen

7-6

 

 

Kamp.

DATO.

Dag

Kl.

B: Rækken pulje 1.

Efteråret 2019

Res.

1

14/8

Ons

18.00

Intellysoft

Målfabrikken IF

3-2

2

14/8

Ons

19.00

2½ NFI

FC Danielsen

12-4

3

14/8

Ons

20.00

Hair 4 U

Tiki-taka by DNV GL (afbud 13-08)

3-0

 

 

 

 

 

 

 

4

19/8

Man

18.00

FC Danielsen

Intellysoft

1-12

5

19/8

Man

19.00

Målfabrikken IF

Tiki-taka by DNV GL

9-0

6

19/8

Man

20.00

2½ NFI

Hair 4 U

4-5

 

 

 

 

 

 

 

7

28/8

Ons

18.00

Intellysoft

Tiki-taka by DNV GL

10-1

8

28/8

Ons

19.00

FC Danielsen

Hair 4 U

2-6

9

28/8

Ons

20.00

2½ NFI

Målfabrikken IF

4-3

 

 

 

 

 

 

 

10

02/9

Man

18.00

Hair 4 U

Intellysoft

2-4

11

02/9

Man

19.00

Tiki-taka by DNV GL

2½ NFI

1-15

12

02/9

Man

20.00

Målfabrikken IF

FC Danielsen

4-1

 

 

 

 

 

 

 

13

11/9

Ons

18.00

Hair 4 U

Målfabrikken IF

2-1

14

11/9

Ons

19.00

Intellysoft

2½ NFI

7-3

15

11/9

Ons

20.00

Tiki-taka by DNV GL

FC Danielsen

3-2

 

 

 

 

 

 

 

16

16/9

Man

18.00

Målfabrikken IF

Intellysoft

1-5

17

16/9

Man

19.00

FC Danielsen

2½ NFI

1-2

18

16/9

Man

20.00

Tiki-taka by DNV GL

Hair 4 U

1-3

 

 

 

 

 

 

 

19

25/9

Ons

18.00

Intellysoft

FC Danielsen

2-1

20

25/9

Ons

19.00

Tiki-taka by DNV GL

Målfabrikken IF

2-3

21

25/9

Ons

20.00

Hair 4 U

2½ NFI

2-0

 

 

 

 

 

 

 

22

30/9

Man

18.00

Tiki-taka by DNV GL

Intellysoft

1-7

23

30/9

Man

19.00

Hair 4 U

FC Danielsen

1-2

24

30/9

Man

20.00

Målfabrikken IF

2½ NFI (afbud 30-09)

3-0

 

 

 

 

 

 

 

25

09/10

Ons

18.00

Intellysoft

Hair 4 U

4-2

26

09/10

Ons

19.00

2½ NFI

Tiki-taka by DNV GL (afbud 08-10)

3-0

27

09/10

Ons

20.00

FC Danielsen

Målfabrikken IF

3-2

 

 

 

 

 

 

 

28

21/10

Man

18.00

Målfabrikken IF (afbud 21-10)

Hair 4 U

0-3

29

21/10

Man

19.00

2½ NFI

Intellysoft

2-2

30

21/10

Man

20.00

FC Danielsen

Tiki-taka by DNV GL

10-0

 

 

Kamp.

DATO.

Dag

Kl.

A: Rækken pulje 2.

Efteråret 2019

Res.

1

12/9

Tor

21.00

Taastrup

KDUnited F.C.

3-0

2

13/8

Tir

19.00

B70 (afbud 13-08)

Samba Eliten

0-3

3

13/8

Tir

20.00

FC Skraldebilen

Zahle Zebras

5-0

 

 

 

 

 

 

 

4

22/8

Tor

18.00

B70

FC Skraldebilen

4-4

5

03/10

Tor

19.00

Samba Eliten

Taastrup

5-6

6

22/8

Tor

20.00

KDUnited F.C.

Zahle Zebras

2-0

 

 

 

 

 

 

 

7

27/8

Tir

18.00

Taastrup

Zahle Zebras

1-2

8

27/8

Tir

19.00

Samba Eliten

FC Skraldebilen

3-2

9

27/8

Tir

20.00

B70

KDUnited F.C.

2-2

 

 

 

 

 

 

 

10

05/9

Tor

18.00

KDUnited F.C.

Samba Eliten

3-2

11

05/9

Tor

19.00

Zahle Zebras

B70

0-3

12

05/9

Tor

20.00

FC Skraldebilen (afbud 03-09)

Taastrup

0-3

 

 

 

 

 

 

 

13

10/9

Tir

18.00

Zahle Zebras

Samba Eliten

2-3

14

10/9

Tir

19.00

Taastrup

B70

3-2

15

10/9

Tir

20.00

FC Skraldebilen

KDUnited F.C.

5-2

 

 

 

 

 

 

 

16

19/9

Tor

18.00

KDUnited F.C.

Taastrup

3-6

17

19/9

Tor

19.00

Samba Eliten

B70 (afbud 19-09)

3-0

18

19/9

Tor

20.00

Zahle Zebras

FC Skraldebilen

3-1

 

 

 

 

 

 

 

19

24/9

Tir

18.00

FC Skraldebilen

B70

3-0

20

24/9

Tir

19.00

Taastrup

Samba Eliten

1-1

21

24/9

Tir

20.00

Zahle Zebras

KDUnited F.C.

2-0

 

 

 

 

 

 

 

22

22/10

Tir

21.00

Zahle Zebras

Taastrup

0-3

23

03/10

Tor

19.00

FC Skraldebilen (afbud d.26/9)

Samba Eliten

0-3

24

03/10

Tor

20.00

KDUnited F.C. (afbud 01-10)

B70

0-3

 

 

 

 

 

 

 

25

08/10

Tir

18.00

Samba Eliten

KDUnited F.C. (afbud 07-10)

3-0

26

08/10

Tir

19.00

B70

Zahle Zebras

5-2

27

08/10

Tir

20.00

Taastrup

FC Skraldebilen

2-3

 

 

 

 

 

 

 

28

24/10

Tor

18.00

Samba Eliten

Zahle Zebras

0-0

29

24/10

Tor

19.00

B70

Taastrup

2-7

30

24/10

Tor

20.00

KDUnited F.C.

FC Skraldebilen

4-3

 

 

Kamp.

DATO.

Dag

Kl.

B: Rækken pulje 2.

Efteråret 2019

Res.

1

15/8

Tor

18.00

FC Brygge

RIF

4-2

2

15/8

Tor

19.00

RR Riven

FC Åben Modus København

3-4

3

15/8

Tor

20.00

FC SIV

Lokomotiv 8000

3-4

 

 

 

 

 

 

 

4

20/8

Tir

18.00

RIF

RR Riven

0-0

5

20/8

Tir

19.00

FC Åben Modus København

Lokomotiv 8000

1-2

6

20/8

Tir

20.00

FC Brygge

FC SIV

3-1

 

 

 

 

 

 

 

7

29/8

Tor

18.00

RR Riven

Lokomotiv 8000

2-3

8

29/8

Tor

19.00

RIF

FC SIV

2-4

9

29/8

Tor

20.00

FC Brygge

FC Åben Modus København

2-2

 

 

 

 

 

 

 

10

03/9

Tir

18.00

FC SIV

RR Riven

5-3

11

03/9

Tir

19.00

Lokomotiv 8000

FC Brygge

1-2

12

03/9

Tir

20.00

FC Åben Modus København

RIF

2-4

 

 

 

 

 

 

 

13

24/10

Tor

21.00

Lokomotiv 8000

RIF

-

14

12/9

Tor

19.00

RR Riven

FC Brygge

1-1

15

12/9

Tor

20.00

FC SIV

FC Åben Modus København

3-3

 

 

 

 

 

 

 

16

17/9

Tir

18.00

RIF

FC Brygge

0-3

17

17/9

Tir

19.00

FC Åben Modus København

RR Riven

1-4

18

17/9

Tir

20.00

Lokomotiv 8000

FC SIV

2-0

 

 

 

 

 

 

 

19

26/9

Tor

18.00

RR Riven

RIF

5-2

20

26/9

Tor

19.00

Lokomotiv 8000

FC Åben Modus København

4-3

21

26/9

Tor

20.00

FC SIV

FC Brygge

3-3

 

 

 

 

 

 

 

22

01/10

Tir

18.00

Lokomotiv 8000

RR Riven

2-4

23

01/10

Tir

19.00

FC SIV

RIF

2-2

24

01/10

Tir

20.00

FC Åben Modus København

FC Brygge

0-10

 

 

 

 

 

 

 

25

10/10

Tor

18.00

RR Riven

FC SIV (afbud 09-10)

3-0

26

10/10

Tor

19.00

FC Brygge

Lokomotiv 8000

8-1

27

10/10

Tor

20.00

RIF

FC Åben Modus København

1-1

 

 

 

 

 

 

 

28

22/10

Tir

18.00

RIF

Lokomotiv 8000

3-2

29

22/10

Tir

19.00

FC Brygge

RR Riven

3-2

30

22/10

Tir

20.00

FC Åben Modus København

FC SIV

1-4