Indendørs Fodbold.
 

 

Slutstillingen.

Indendørs fodbold 2018/2019.

Vinder A- Rækken.

Point

Vinder B- Rækken.

Point

Zahle Zebras

18

Akademikernes A-kasse

21

LFC

13

FC-Siv

12

NNIT C.F

10

KFS

12

KD United

9

Samba Eliten

9

Klopps and Robbers

Udgået

DRFB

Udgået

Klopps and Robbers mødte ikke op i sidste runde.

DRFB mødte ikke op i sidste runde.

 

 

 

 

 

Indendørs fodbold 2017/2018.

Vinder A- Rækken.

Point

Vinder B- Rækken.

Point

Oscar United

24

Plenti Football Club

20

Akademikernes A-kasse

19

Redmark

11

Taastrup

16

Lokomotiv 8000

9

Sparekassen Sjælland

13

E-Mærket

6

FC Åben Modus

10

Unknown FC

Udgået

Korallen BK mødte ikke op i sidste runde.

Affecto udgået, Og Unknown FC mødte ikke op i sidste runde.

 

 

 

 

Indendørs fodbold 2016/2017

 

Spilleprogram 2 del.

Alle deltagere rådes til at have sin fritidsulykkesforsikring i orden hvis uheldet skulle være ude.

 

A: Rækken.

 

MonsterService (Udgået)

ECC Finest

Redmark

Thors Hammer

Sparekassen Sjælland

Korallen BK

B: Rækken.

 

E-Mærket

AsSa S&I

EG

Taastrup

Campione

Affecto (Udgået)

 

 

A: Rækken

Slutstillingen

 

Nr.

 

+ Mål -

 

Point

 

Thors Hammer

 

1

 

35-8

 

22

 

Sparekassen Sjælland

 

 

2

 

17-17

 

18

 

ECC Finest

 

 

3

 

12-28

 

7

 

Korallen Boldklub

 

4

 

16-21

 

6

 

Redmark

 

5

 

18-22

 

5

 

Monsterservice

(Udgået)

 

6

 

X-X

 

X

 

 

B: Rækken

Slutstillingen

 

Nr.

 

+ Mål -

 

Point

 

Taastrup

 

 

1

 

34-21

 

20

 

E-Mærket

 

 

2

 

24-19

 

11

 

Campione

 

 

3

 

21-24

 

11

 

EG

 

 

4

 

21-27

 

7

 

AsSa S&I

 

 

5

 

15-27

 

7

 

Affecto

(Udgået)

 

6

 

X-X

 

X

 

 

 

 


 

Slutstilling 2015/2016

Slutstilling 2014/2015

Slutstilling 2013/2014

Slutstilling 2012/2013

Slutstilling 2011/2012

 Slutstilling 2010/2011

Slutstilling 2009/2010

Slutstilling 2008/2009

Slutstilling 2007/2008

Slutstilling 2006/2007

Slutstilling 2005/2006

Slutstilling 2004/2005

Slutstilling 2003/2004

Slutstilling 2002/2003

Slutstilling 2001/2002

Slutstilling 2000/2001

Slutstilling 1999/2000

 


Københavns Firma Sport
Indendørs,Fodbold,2015/2016
 

Slutstillingen.

 

 

A: Rækken

 

Nr.

 

 

 

Hold navn

 

 

Point

 

 

B: Rækken

 

Nr.

 

 

Hold navn

 

 

Point

 

1

 

Redmark

 

23

 

 

 

1

 

DRFB

 

28

 

 

2

 

Ingen fritid

 

22

 

 

 

2

 

Alm. Brand

 

19

 

 

3

 

Affecto

 

17

 

 

 

3

 

Korallen Boldklub

 

 

17

 

 

4

 

TFC

 

11

 

 

 

4

 

BK Masterclass

 

12

 

 

5

 

FC Åben Modus

 

10

 

 

 

5

 

AsSa S&I

 

7

 

6

 

FC AMCS

 

3

 

 

6

 

Domea.dk

 

3

 

 


Københavns Firma Sport
Indendørs Fodbold 2014 / 2015
 

Slutstillingen.

 

 


 

Københavns Firma Sport
Indendørs Fodbold 2013 / 2014

 

Slutstillingen.

 

 

Række: A

 

2014

 

Nr.

 

Point

 

 

Række: B

 

2014

 

Nr.

 

Point

 

 

Række: C

 

2014

 

Nr.

 

Point

 

 

Række: D

 

2014

 

Nr.

 

Point

 

Team Abrahamsen

 

 

1

 

 

20

 

 

 

Europæiske ERV

 

 

1

 

 

22

 

 

Korallen Bold Klub

 

 

1

 

 

18

 

 

SFO Universet

 

 

1

 

 

21

 

2 ½ NFI

 

 

2

 

 

 13  (+1mål)

 

 

PKF Munkebo Vindelev

 

 

2

 

 

17

 

 

 

BDO/TFC

 

 

2

 

 

15

 

 

Domea

 

 

2

 

 

14

 

I.F. Gullfoss

 

 

3

 

 

 

13

(-1mål)

 

 

 

AFUF

 

 

3

 

 

7

 

 

 

AsSa S&I

 

 

3

 

 

13

 

 

Målfabrikken IF

 

 

3

 

 

13

 

Lokomotivo

 

 

4

 

 

5

 

 

 

Aberdeen

 

 

4

 

 

5

 

 

 

NTI CADcenter

 

 

4

 

 

7

 

 

 

Spartak Piip Poesi

 

 

Udgået

 

 

 

 

Muffti Crew

 

 

Udgået

 

 

 

 

 

 

 

Müsli Crew

 

 

Udgået

 

 

 

 

Falkoner Biografen

 

 

5

 

 

4

 

 

 

DIBS United

 

 

Udgået

 

 

 

 

 


Københavns Firma Sport
Indendørs Fodbold 2012 / 2013

 

Slutstillingen.

Nr.

• A: Rækken.

Point.

1

MAZARS Accountants G.F.

24

2

2½ NFI

15

3

PKF Munkebo Vindelev

9

4

TFC

6

5

NIF

6

 

 

Nr.

• B: Rækken.

Point.

1

I.F. GULLFOSS

15

2

DB Schenker

15

3

Team Lost Highway

14

4

DIBS United

7

5

Spartak Piip

4

 

 

Nr.

• C: Rækken.

Point.

1

Monero

20

2

e-mærket

12

3

Falkoner Biografen

12

4

Lokomotiv Piip

6

5

DECTEL

5

 

 

 

 

   

 
 

 


 

Københavns Firma Sport
Indendørs Fodbold 2011 / 2012

 

Slutstillingen.

Nr.

• A: Rækken.

Point.

1

Nytsyn Østerbro

27

2

Team Abrahamsen

20

3

MAZARS STARS

16

4

NIF

9

5

E-handelsfonden/e-mærket

7

6

Sportmaster Vimmelskaftet

7

 

 

Nr.

• B: Rækken.

Point.

1

GULLFOSS

19

2

TeamEazy4

15 (+ 15 mål)

3

Prohouse

15 (+ 5 mål)

4

Spartak Piip

13

5

Falkoner Biografen

12

6

DIBS United

0


 

Nr.

• C: Rækken.

Point.

1

2 ½ NFI 

30

2

Lokomotiv Piip

21

3

De Små grå

                15 (+ 15 mål)

4

Jobindex

            15 (-3 mål)

5

Chili BK

6

6

FC BRUSCH

0

 

 

 

 


 

 

Københavns Firma Sport
Indendørs Fodbold 2010 / 2011
 

Slutstillingen.

 

Nr.

• A: Rækken.

Point.

1

Jagtvejens VVS

19

2

Nytsyn Frivangs Optik

9

3

Ernst & Young

9

4

Danaweb A/S

Udgået

5

DIBS PAYMENT SERVICE

Udgået


 

Nr.

• B: Rækken.

Point.

1

Nationalbanken IF

12

2

Falkoner Biografen

7

3

Alm. Brand

Udgået

4

Oracle FC

Udgået

5

Kim Johansen Transport

Udgået


 

Nr.

• C: Rækken.

Point.

1

OL Biler A/S

 16

2

Roskilde United

      10 (+2)

3

Mazars

      10 (-2)

4

Akopa

5

5

Idrætsforeningen Gullfoss

Udgået


 

Nr.

• D: Rækken.

Point.

1

Team Abrahamsen

21

2

Prohouse Fodbold

13

3

FC Avedøre 1

7

4

Brüsch Maskinfabrik A/S

6

5

Lykkegårds Drenge 

Udgået


 

Nr.

• E: Rækken.

Point.

1

Hasse and his Gentlemen 

17

2

Jobindex A/S

16

3

FC Avedøre 2

10

4

Scandic Eremitage 

Udgået

5

Fitstcom A/S

Udgået


 
 
 



 
 

Københavns Firma Sport
Indendørs Fodbold 2009 / 2010
 

Slutstillingen.

 

Nr.

• A: Rækken.

Point.

1

Danaweb A/S

24

2

Nationalbanken

13

3

FC Sanitørerne

10

4

Pionteks Uægte Sønner

9

5

Focus - EL

3


 

Nr.

• B: Rækken.

Point.

1

Fc. Avedøre 1

21

2

Åbent mål

18

3

Ac Blaagaard

12

4

Prohouse

7

5

Timbra

1


 

Nr.

• C: Rækken.

Point.

1

2½ NFI

 18

2

Søndagsavisen

       15 (+16)

3

N.A. Nissen

       15 (+14)

4

Paintless

12

5

Scandic Eremitage

0


 

Nr.

• D: Rækken.

Point.

1

Dectel A/S

17

2

Mobiludsalg.dk 

     11 (-1)

3

IF Gullfoss

     11 (-2)

4

SD-Byg

10

5

Kmunch (KGB)

5


 

Nr.

• E: Rækken.

Point.

1

Hasse and his Gentlemen 

19

2

FC Avedøre 2

16

3

Lykkegaards Catering

14

4

ASP FC

9

5

SuperBest Dragør

0

 


 
 
 



 
 

Københavns Firma Sport
Indendørs Fodbold 2008 / 2009
 

Slutstillingen.

 

Nr.

• A: Rækken.

Point.

1

Alm. Brand Markets 

18

2

Danaweb A/S

17

3

Joma 

  13 

4

2½ NFI

6

5

KFS

2


 

Nr.

• B: Rækken.

Point.

1

Søndagsavisen 

17

2

Focus - EL

13

3

Jensens Bøfhus

12

4

Fc. Avedøre 1

11

5

Leki Aviation

3


 

Nr.

• C: Rækken.

Point.

1

Firkløver F.F 1

16 

2

Kim J. Int. Transport

15 

3

IF Gullfoss 

  14 

4

De Små Grå

 9 

5

SEW-Eurodrive 

4


 

Nr.

• D: Rækken.

Point.

1

Hans Just A/S 

22

2

Hougaard & Koefoed A/S

12

3

Dectel A/S

10

4

Firkløver F. F. 2

7

5

Reimars Drenge 

6


 

Nr.

• E: Rækken.

Point.

1

Hasse & his Gentlemann 

21

2

3Shape 

19

3

AmagerMøller Autocenter 

13

4

AIA

6

5

FC Avedøre 2

0

 

Nr.

• F: Rækken.

Point.

1

De Kendte Tømre 

18

2

Mobiludsalg.dk 

10

3

Skanlog A/S 

7

4

FC Bysted 

0

5

Itella

Udgået


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 



 
 






Københavns Firma Sport
Indendørs Fodbold 2007 / 2008
 

Slutstillingen.

 

Nr.

• A: Rækken.

Point.

1

Danaweb A/S

27

2

OFiR A/S

          16 (+2 Mål)

3

Kim J. Int. Transport A/S

         16 (-1 Mål)

4

Firkløver F F

13

5

ALM. BRAND HENTON

12

6

Jagtvejens VVS

(udgået)


 

Nr.

• B: Rækken.

Point.

1

FC Sanitørerne

18

2

FC Avedøre-2

17

3

2½ NFI

12

4

3Shape

3

5

Magasin Du Nord

 (udgået)

6

Boldklubben Gadevang

 (udgået)


 

Nr.

• C: Rækken.

Point.

1

F.H. Fuchsschwanz

31

2

FC Bysted

15

3

VisitDenmark

              12 (+24-27 Mål)

4

Skovhuggerens drenge

             12 (+20-23 Mål)

5

Pionteks uægte sønner

(udgået)

6

YX Energi

(udgået)


 

Nr.

• D: Rækken.

Point.

1

IF Gullfoss

20

2

FC Avedøre-1

18

3

Allan IF

16

4

SEMLER Idræt

14

5

Jensens Bøfhus

(udgået)


 

Nr.

• E: Rækken.

Point.

1

Hans Just A/S

30

2

FOCUS-EL

19

3

Dectel

17

4

Hougaard & Koefoed A/S

16

5

ONE Marketing A/S

5


 
 
 

 

 




 
 
 

 

Københavns Firma Sport
Indendørs Fodbold 2006 / 2007
 

Slutstillingen.

 

Nr.

• A: Rækken.

Point.

1

Swan Medicare 

24

2

FC Sanitørerne

23

3

Firkløver F F

21

4

Dell FC-1

13

5

Konditoriet

 (udgået)


 

Nr.

• B: Rækken.

Point.

1

Pionteks uægte sønner

25

2

Prohouse

23

3

Skovhuggerens drenge

20

4

Alm Brand

17

5

Leki Aviation Denmark A/S

 (udgået)


 

Nr.

• C: Rækken.

Point.

1

IT Matcher

28

2

AB Gruppen A/S

22

3

Normann Alstars

16

4

Los Bucaneros

14

5

De små grå

 7


 

Nr.

• D: Rækken.

Point.

1

IF Gulfoss

28

2

FC United

19

3

Flemming H tømrer & snedker

18

4

Die Schwartze Armee

9

5

Trans Alko

8


 

Nr.

• E: Rækken.

Point.

1

Cafe under hylden

31

2

FC Avedøre-2

25

3

SEW Eurodrive A/S

9

4

Kim J. Int. Transport A/S

(udgået)

5

Scanbur A/S

(udgået)


 

Nr.

• F: Rækken.

Point.

1

FC Avedøre-1

27

2

TFC

25

3

FP United

22

4

Dell FC-2

8

5

Juul & Partnere

5

 



 
 

Københavns Firma Sport
Indendørs Fodbold 2005 / 2006
 

Slutstillingen.

 

Nr.

• A: Rækken.

Point.

1

PORTALEN 

28

2

ELCONNECT 1

26

3

FC SANITØERNE 

14

4

FIRKLØVER F. FOD.1

7

5

SPEEDNAMES A/S

 (udgået)


 

Nr.

• B: Rækken.

Point.

1

FC AVEDØRE 1

23

2

2 ½ NFI

22

3

OFIR DANMARK

16

4

KONDITORIET 

14

5

FIRKLØVER F. FOD.2

 9


 

Nr.

• C: Rækken.

Point.

1

IHI

28

2

Scanbur-BK 

17

3

LEKI AVIATION

15

4

TRANS ALKO 

10

5

SKOVHUGGERENS DR.

 (udgået)


 

Nr.

• D: Rækken.

Point.

1

PIONTEKS UÆGTE SØNNER

31

2

BOLIGKONTORET DANMARK

21

3

IF GULLFOSS

15

4

KIM J. TRANSPORT

15

5

BYSTED

7


 

Nr.

• E: Rækken.

Point.

1

ELCONNECT 2

27

2

SEW EURODRIVE A/S

16

3

FC AVEDØRE 2

15

4

HWL. UNITED

14

5

HEIDELBERG DANMARK

12


 
 
 
 
 
 


Københavns Firma Sport
Indendørs Fodbold 2004 / 2005
 
 
 

Slutstillingen.

 

Nr.

A: Rækken

Point.

B: Rækken

Point.

C: Rækken

Point.

1

Speednames A/S

27

Sølvtorvets Værktøjsmagasin

27

Firkløver Fodbold Forening 1

36

2

Boldklubben Gadevang 1

23

FC Sanitørerne

23

Fed-Ex

19

3

Masterfoods

13

Hars Work

20

Superdækservice

17

4

Konditoriet

12

Firkløver Fodbold Forening 2

9

Skovhuggerenes drenge

12

5

Kvintus Kollegiet

7

De hvide Mirakler

7

KUK

7


 

Nr.

D: Rækken

Point.

E: Rækken

Point.

F: Rækken

Point.

1

Kim J. International Transport

31

OFIR Danmark A/S

25

FC Avedøre 2

18

2

GAS

20

Leif M Jensen

22

B70

16

3

Amagerkollegiet

18

FC Avedøre 1

15

SEW Eurodrive

16

4

B-L Auto

11

Boldklubben Gadevang 2

13

HWL United

10

5

B70 Tøserne

7

Nørrebro Bryghus

12

FC Spark

10


 
 
 
 
 
 
 



 
 
 

Københavns Firma Sport
Indendørs Fodbold 2003 / 2004

Slutstillingen.

 

Nr.

A: Rækken

Point.

+ Mål -

B: Rækken

Point.

+ Mål -

C: Rækken

Point.

+ Mål -

1

Keyword Denmark

34

51-16

Bolig kontoret Denmark

23

35-26

M og E Grafik

21

33-29

2

2½ NFI

17

35-33

Kofoeds Drenge

22

37-31

FC La Cable

21

29-26

3

Haugen Gruppen A/S Denmark

17

27-29

Gammel Dansk Boldklub 2

18

32-33

Firkløver Fodbold Forening 2

18

34-30

4

B-L-Auto

15

28-39

Leki foto 1 time

15

37-40

FC Sanitørerne

13

30-33

5

Team Powerplay

4

15-39

FKA Kampsax

10

28-39

K.K.K. (Klaus Krusaa Køleanlæg)

11

23-31


 

Nr.

D: Rækken

Point.

+ Mål -

E: Rækken

Point.

+ Mål -

F: Rækken

Point.

+ Mål -

1

Gerstenberg og Agger

23

35-24

Team Finn Jørgensen

31

38-12

Peugeot Danmark

27

36-24

2

Skovhuggerens Drenge

21

32-24

Firkløver Fodbold Forening 1

22

28-19

KFS  ( DL )

23

33-21

3

CapNordic

19

24-27

Dansikring Direct A/S

15

23-24

Leif M Jensen

19

36-23

4

Sølvtorvets Værktøjsmagasin

17

33-29

Gammel Dansk Boldklub 1

10

11-30

B.70

19

30-22

5

Kim J. International Transport

4

17-37

Visionik

8

13-28

Møller og Mammen

0

6-51


 
 
 
 
 



 
 
 
 

Københavns Firma Sport
Indendørs Fodbold 2002 / 2003

 

NR.

A : Rækken

Point

1.

Keyword Danmark

36

2.

Nordisk Film Biograf-Palads

27

B : Rækken

1.

Grønne Bude

34

2.

Gammel Dansk 2

24

3.

Peugeot Danmark

14

C : Rækken

1.

2 ½ NFI

28

2.

Boligkontoret Danmark

27

3.

Evangeliekirken

13

D : Rækken

1.

FC La Cable 2

28

2.

Cinemaxx

22

3.

FC La Cable 1

12

E : Rækken

1.

Gas

27

2.

Firkløver Fodbold Forening

21

3.

Kampsax

21

F : Rækken

1.

Kvistus Kollegiet

23

2.
.
3.

Heidelberg Danmark
.
Møller og Mammen 2

22
.
19

Keyword Danmark & Nordisk Film Biograf-Palads
Har kvalificeret sig til Danmarks mesterskaberne i Sønderborg d. 15,-16. marts 2003.
Efter at de blev nr.1 & 2 i  A: rækkens første runde. De ønskes held & lykke i Sønderborg
Kuoni i F: rækken er taget ud af turneringen efter deres 2. udeblivelse. Kvintus Kollegiet har overtaget deres plads.

 



 
 



Københavns Firma Sport

Indendørs Fodbold 2001 / 2002

 

NR.

A : Rækken

Point

1.

De Grønne Bude  2

29

2.

Gammel Dansk

29

3.

Nortlander Skitours

21

B : Rækken

1.

International Health Insurance

27

2.

Nordisk Film Biograf-Palads

21

3.

FC La Cable 1

18

C : Rækken

1.

Boligkontorets Sportsforening

18

2.

Jesus Freak/Evengeliekirken

15

3.

Gas

10

D : Rækken

1.

FC 97 2

19

2.

Albertslund Kloak Service

14

3.

FC La Cable 2

14


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 



 
 
 
 
 
 

Københavns Firma Sport

Indendørs Fodbold 2000 / 2001

 

NR.

A : Rækken

Point

1.

De Grønne Bude  1

29

2.

DK - Benzin

20

3.

M & E Grafik

11

B : Rækken

1.

De Grønne Bude  2

20

2.

BBB Contan2

20

3.

FC Sanitørerne

19

C : Rækken

1.

Framfab 2

33

2.

Trans-Alko

19

3.

Recall Danmark A/S

16

D : Rækken

1.

Malerfirmaet Uhlmann

24

2.

Leki / Foto 1 Time

16

3.

Brødrene Andersen

16

E : Rækken

1.

Nordisk Film Biograf 1 & 2

18

2.

Albertslund Kloak Service

6

3.

FC Stjernerne

3

F : Rækken

1.

Betbrain

24

2.

Blp Tagdækning

15

De 6 Puljevindere har efter de 2 første indledende runder kvalificeret sig
til Kredsstævnet i Tåstrup d. 11/2 - 2001 Læs mere her.
Hvor der spilles om de 2 pladser til  DM stævnet i Svendborg d. 17, - 18. marts.

I ønskes held & lykke.

Nortlander  Tours
DK-Benzin
Erfa Kursuscenter
M & E Grafik
De Grønne Bude  1
De Grønne Bude  2
 
 
 
 
 
 
 
 



 
 
 
 
 
 

Københavns Firma Sport

Indendørs Fodbold 1999 / 2000

 

NR.

A : Rækken

Point

1.

Telepartner

33

2.

Team Abrahamsen

22

3.

FC Sanitørerne

16

B : Rækken

1.

Pro - Safe

20

2.

Autonorden

19

3.

Trans - Alko

18

C : Rækken

1.

M.T.E.

24

2.

Amagerhus

22

3.

Boligkontoret

17

D : Rækken

1.

BBB Contan2

27

2.

Nepper-Harty

22

3.

BLP Tagdækning

18

E : Rækken

1.

H.C. Puck IF

23

2.

IT - support

19

3.

DFC

17